Co lze sledovat

Zdraví je dobro, o němž nevíme, dokud ho neztratíme
(latinské přísloví)

 

Co lze sledovat

Pozorováním kapky krve sledujeme přítomnost, kvalitu a stav různých žádoucích i nežádoucích krevních složek, které nám mnohé napoví o našem zdravotním stavu, i když nevedou k pojmenování přesné medicínské diagnózy. Pozorováním lze tedy zjistit:

  • zda organismus pracuje dlouhodobě správně, tzn., zda je dostatečně hydratovaný a okysličený, zda je v těle správné pH, atd.
  • který orgán nebo tělesný systém pokulhává, např. zda játra a ledviny plní svou detoxikační funkci, zda naše stravovací návyky nesnižují efektivitu imunitního systému, atd.
  • co způsobuje zdravotní problémy, pokud již nastaly. Zda za to mohou plísně a mikroorganismy nebo nedostatek železa a stopových prvků, atd.
  • jakým konkrétním způsobem upravit zdravotní stav. Může  k tomu pomoci snížení stresu, navození hormonální rovnováhy či zvýšení imunity, atd.
  • jak eliminovat stav degenerativních a civilizačních onemocnění jako jsou: zanesení těla těžkými kovy, usazování aterosklerotického plaku a usazování kyseliny močové, která zvyšuje riziko vzniku dny atd.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *