Metoda

Jsou tisíce chorob ale jen jedno zdraví
(Karle Ludwing Borne)

 

O metodě

Naše krev je obrazem vnitřního prostředí těla, a proto v něm můžeme číst, pokud víme jak. K pozorování krve potřebujeme speciální mikroskop a jen jedinou kapku kapilární krve (ze špičky vašeho prstu), abychom právě v ní nalezli veškeré informace o stavu organismu. Jednoduše proto, že krev protéká celým tělem a tak nese stopy veškerého dění v něm. Je u toho, když náš organismus tráví, když buduje imunitu, když se brání nemocem, když nám rostou svaly, když jsme ve stresu. Roznáší cenné živiny, likviduje odpadní látky. Autorem této metody je německý mikrobiolog prof. Dr. G. Enderlein. V první půl hodině po odběru můžeme sledovat přítomnost, kvalitu a stav různých žádoucích i nežádoucích krevních složek. Poté se vzorek krve oxidací znehodnotí natolik, že není pro účel metody již použitelný. Klient má možnost sledovat celé pozorování s certifikovaným poradcem na monitoru počítače a v jeho průběhu jsou pořizovány fotografie a videa. Po pozorování klient obdrží záznam o průběhu návštěvy, výstup z pozorování, dále pojmenování rizik a návrh cílené prevence.

 

Historie

Dr. G. Enderlein

Německý mikrobiolog, zoolog a entomolog, profesor Dr.G.Enderlein (1872-1968), se mimo jiné se proslavil svojí teorií o původu nemocí  a s ní související teorií o pleomorfismu mikroorganismů, čili teorií o schopnosti  mikroorganismu měnit fyzickou podobu. Byl přesvědčen, že nemoci jsou způsobeny velkými patogenními bakteriemi, které se vyvinuly z malých krevních částic. Taková metamorfóza mikroorganismů je podle  Dr. G. Enderleina nastartována narušením rovnováhy v těle, změnou životního stylu či stravovacích návyků. Za použití techniky „temného pozadí“ (darkfield) pozoroval v krvi pohyblivé miniaturní živé částice, které se zobrazovaly jako malé zářící body.

Jeho objevy vedly v mikroskopii na temném pozadí až k formám diagnózy, kterou lze identifikovat mikroorganizmy obsažené v živé krvi. Z těchto poznatků lze následně posoudit aktuální nebo možné poruchy v těle.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *